ÄRIPÄEV | Isamaa fraktsiooni liikme soovitused investeerimiseks ja mõistlikuks rahakasutuseks

Marcus Vana Noorte Riigikogu simulatsiooni Isamaa fraktsioonist toob esile oma mõtted ja ideed seoses rahaga. Ta suhtumine rahasse on värskendav ning soovitused konkreetsed.

On pilvine, kuid töine neljapäev. Isamaa fraktsioonis käib kiire eelnõu koostamine, kuid ometi leiab Marcus Vana aega, et anda Äripäeva lugejatele mõned soovitused mõistlikuks rahakasutuseks. 

Marcus Vanale raha meeldib, kuid ta usub, et raha on pidevas liikumises ning kui see juba kord tema kätte on jõudnud, tuleks seda mõistlikult kasutada. Vana arvab, et raha ei tohiks “mingi ninni-nänni ja ehete peale raisata”. “Raha on selline minu ilus, pehme, minu parim sõber,” rääkis ta. Ometi on Vanal ka mõned konservatiivsemad vaated. “Mehed peaksid omama rohkem raha,” arvab Vana.

“Raha on selline minu ilus, pehme, minu parim sõber”

Marcus Vana

Isamaa fraktsiooni liige

Investeerimisega on Vana kokku puutunud pigem vähe, kuid ometi on ta selle kohta uurinud ning ka ise natukene investeerinud. Ta kavatseb sellega tulevikus rohkem tegeleda, kuid tahab end enne selles valdkonnas rohkem harida, et vältida algajate vigu. Hoolimata vähesest kogemusest, oskab ta lugejatele anda mõningaid soovitusi.

Marcus Vana kolm soovitust investeerimiseks

  1. Mine küsi oma majandusõpetajalt nõu! Majandusõpetajad ütlevad sageli oma salajasi nippe.
  2. Alusta väikeselt, ajaga tuleb juurde ka julgus!
  3. Toeta oma investeeringutega Eesti majandust, sest nii saame paremaks riigiks!

Vana on võtnud vastu otsuse, et seisab oma riigikogu palga ja võimuga Eesti rahva huvide eest. “Ma olen selle vastutuse võtnud,” jätkas ta. Kohvimasinat ta kunagi ei varastaks. “Mul on küllalt suur südametunnistus,” põhjendab Vana. Riigi raha enda jaoks kasutamine on Isamaa liikme sõnul patune asi.

Autor: Brita Jõgiaas.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga