UUED UUDISED | Ründaja õhutab noori stalinismile ja homoseksuaalsusele

Samal ajal kui Noorte Riigikogu simulatsiooniüritusele kogunenud noored kuulasid tähelepanelikult poliitiliste ideoloogiate teemalist avaloengut, tabas saali ootamatu neomarksistlik rünnak. Nimelt jõudis mitmete iPhone’i omajate telefonidesse pildil kujutatud kuvatõmmis.

Pildil on kujutatud noort Stalinilt südamekujulises roosas raamis, allolev tekst märgib kahetähenduslikult: „Mul on viisaastakuplaan sinu ja minu jaoks.“

Üks ajaloo suurimaid kurjategijaid on pildil peaaegu äratundmatu, meenutades rohkem poppstaarist südametemurdjat kui mõrtsukat. Marksistliku ideoloogia pakendamine näiliselt rõõmsameelsesse vormi on selgelt hoolimatu Eesti ajaloolise pärandi kontekstis.

Lisaks sellele tekitab sügavat muret romantiline alatoon. Rünnak tabas valimatult – sobimatu sõnumi said enda telefoni muuhulgas ka saalis viibinud noormehed. Kõlvatute mõtete külvamine oli ilmselt samuti üks ründaja kurjadest tagamõtetest. 

Tähelepanelik lugeja märkab veel, et pildi on postitanud keegi Instagrami kasutaja „@russiansinlondon“. Käesoleva julgeolekuolukorra kontekstis ei saa küsimata jätta, kas tegu pole mitte ebasõbraliku naaberriigi manipulatsiooniga. Mainitakse ka, et sama konto on varem postitanud Putinit (ilmselt positiivses kontekstis) kujutavat sisu.  

Ent mis teha? Kuni võimulolijad näevad pildis vaid „nalja“, ei muutu midagi.

3 thoughts on “UUED UUDISED | Ründaja õhutab noori stalinismile ja homoseksuaalsusele”

  1. Mind hämmastab meie ühiskonna ignorantsus seesuguseid nalju tehes – kas inimkond pole juba piisavalt kannatanud marksismi tagajärgede all. Häbi kõigile, kes julgesid kaasa naerda ning erilisele häbikohale soovin suunata kuvatõmmise autori ning levitaja.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga