POSTIMEES | PERSOONILUGU – Kennet Puiestee tähelend

Tänavuse Noorte Riigikogu esimehe Kennet Puiestee huvi poliitika vastu tärkas 2021. aasta Mudel-Euroopa parlamendil, kui noormees kohtas endaga sarnaste maailmavaadete ja ühiskonna probleemidest huvituvate noortega. Puiestee leiab, et sellistel üritustel käimine avardab tema silmaringi ning  avab tulevikus mitmeid uksi. Üritust kirjeldaks ta lühidalt kolme tähtsama sõnaga: teadmistepagas, kogemused ja inimesed.

Eelmise aasta simulatsioonil oli Puiestee Reformierakonna esimees, lisaks ka Riigikogu aseesimees. Võrreldes tänavust ametit eelneva aastaga leiab noormees, et fraktsiooni juhina oli tal Riigikogule eelneval päeval kindel mission eelnõu koostamise juhendamisel, ent ka Riigikogu esimehe roll on olnud huvitav. Eraldi toob Puiestee välja ürituse korraldamise poole: sponsorite otsimine, tiimi harimine ning kibekiired muutused külaliste osas. 

Noortele, kes soovivad ka ise kätt proovida NRK korraldamises, fraktsioonide ja riigikogu juhtimises, soovitab esimees olla aktiivne ja näidata üles huvi. Tema sõnul “tugineb kõik karjääriredelile”. Iseenda tulevikuplaanide kohta on Puiestee umbmäärane: ta on küll avatud erinevatele võimalustele, ent kindlat plaani hetkel silme ees ei ole. 

“Kui läheb nii, siis läheb nii – elu elamata ei jää,” lausus Puiestee. 

Lõpetuseks mainib esimees, et on uhke kõigi osalejate üle, kes on pingutanud oma eelnõu koostamise ja Riigikogust läbisurumisega ning soovitab eelnõude hääletamisel kuulata enda südant. 

Autor: Emeli Pikner.

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga