POSTIMEES | Noorte Riigikogu 2022 sai avapaugu

Ajaloohõngulises Glehni lossis sai täna hommikul alguse Eesti parlamenditööd matkiv üritus “Noorte Riigikogu 2022”, mis lõppeb 18. märtsil Riigkogus seaduseelnõude kaitsmisega.

Mudel-Eesti Sihtasutuse poolt esimest korda korraldataval üritusel, mis on suunatud gümnaasiumiealistele õpilastele ja ülikoolitudengitele, osaleb kuni sada noort, kes valmistavad erakondade fraktsioonides ette seaduseelnõud, mida 18. märtsil Riigikogus kaitstakse.

Riigikogu tööd jäljendades kuulutakse kõigisse tänastesse parlamendierakondadesse: Reformierakond, Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, ISAMAA erakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond.

Fraktsioone külastavad Yoko Alender (REF), Siret Kotka (KESK), Anti Poolamets (EKRE), Tarmo Kruusimäe (ISAMAA) ja Raimond Kaljulaid (SDE). Nad aitavad noortel nende erakonna jaoks olulisi probleeme kaardistada.

Noorte Riigikogu esimehe Laura Sofie Tohveri sõnul on iga üritus, mis suunab ühiskonda demokraatiale, praeguses olukorras äärmiselt oluline, sest demokraatias endas on alati oht vaigistada hääli läbi vähemuste represseerimise, vihakõne ja kellegi maha surumise.

“Demokraatia on habras ja paberil saavad ennast ka autoritaarsed riigid nimetada demokraatlikuks,” rääkis Laura Sofie Tohver, kelle arvates käitutakse sõnaga demokraatia liialt lihtsameelselt ja sedasi muutub see hapraks. Foto: Erakogu

Tohveri sõnul on oluline, et diplomaatia käiks käsikäes demokraatiaga, sest üksi sel sõnal pole võimu. “Vaja on ühendust eri maailmavaadete vahel, radikaliseerumine muudab võimatuks demokraatia toimimise, kust tekib tõus diktatuuri poole,” selgitas ta.

19-aastane Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni kuuluv Jarno Nukka rääkis, et soovib kahe päeva jooksul arendada enim argumenteerimisoskust, mis tuleks kasuks edapidises elus.

Demokraatia on habras ja paberil saavad ennast ka autoritaarsed riigid nimetada demokraatlikuks.

Laura Sofie Tohver

Noorte Riigikogu 2022 esimees

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga