ÕHTULEHT | EKRE homopropaganda allegatsioonidest: see on ilmselge photoshop

EKRE fraktsioon pidi täna silmitsi seisma enda sõnul väärinfo levikuga. Nimelt avastasasid eesti rahvuskonservatiivid, et meedias levitatakse väidetavat valeinfot nende Messengeri grupi nime kohta. Ka Hiiumaa pommitamisest ei ole nad teadlikud.

EKRE fraktsioon väidab, et plaan pommitada Hiiumaad või nende seost homopropaganda võib pidada “lausvaledeks”. 

EKRE eelnõu näeb ette kaitseväe muutmist kohustuslikuks ka naistele. Selle plaani järgi kestaks kaitsevägi kaks nädalat kuni kuu, sest fraktsioon leiab, et ka naistel peaks olema sõjaline väljaõpe. 

Fraktsioon leiab, et naistel peaks siiski jääma võimalus valida, kui kaua nad aega teenida soovivad. 

Fraktsioon näeb, et mehed peaksid siiski täitma täiemahulist kaitseväekohustust.

Eile saabusid pressile vihjed EKREs levivast homopropagandast — väidetavalt on nende grupivestluse nimi “Eesti Femboyde Erakond”.

Fraktsioon leiab, et neid süüdistatakse alatult homopropagandas. Erakonna esindaja Mihkel Lepiku sõnul pilt “Eesti Femboyde Erakonna” grupist vale ja “ilmselge photoshop”

Lepiku sõnul ei ole EKRE fraktsioon mitte kunagi midagi sellist toetanud, ega ka öelnud. Tõestusmaterjal, et rahvuskonservatiivid ei suhtle omavahel femboy grupis, aga puudub. Jääb ainult Lepiku kommentaar pressikonverentsilt: “Meie ei ole femboyd”.

Fraktsioonil puuduvad ka plaanid sotsidega. Lepik tõdeb, et huvitav on asjaolu, et sotsid tulid ise nende juurde, aga nüüd salgavad sotsid säärast algatust. Seda seetõttu, et ekreiitide lõunalauas arutati homode Hiiumaale pagendamist ning Hiiumaa “auku pommitamist”. Sotside esialgseks ideeks oli moodustada EKREga koalitsioon või ühiserakond. 

EKRE liikmed oli uudiseid lugedes küll pisut pahased, aga fraktsiooni sisekliima on “stabiilselt ühtne ja edasi pannakse täiejõuga.” 

Autor: Melani Veelaid

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga