NRK mõjukate TOP 10: simulatsioonil tõhususest vajaka ei jää

Noorte riigikogu on taaskord kokku toonud edukad noored üle terve Eesti. Loe, kes on 2023. aasta Noorte Riigikogu Teataja toimetuse poolt välja valitud mõjukaimad osalejad. 

Rasmus Merirand

Võib olla pilt järgmisest: 3 inimest ja inimesed seisavad

Rasmus Merirand on suurepärane läbirääkija, kes oskab leida kompromisse igas olukorras ja planeerida lennukalt erinevadi kõnelusi nende õnnestumiseks. Võiks lausa mainida, et kohalik niiditõmbaja igas frakatsioonis. Merirannal on mitmeid kogemusi erinevatel simulatsioonüritustel nii Eestis kui ka välismaal. Samuti ei ole talle võõras ettevõtlus. Merirand on Noorte riigikogus  fraktsiooni juht. 

 

II 

Siim Viilukas

Keskerakonna fraktsiooni liige, kelle rohelehelise mütsi all peitub nutikas ajusagar, mis oskab ühendada kõige olulisemad retoorilised aspektid ja kasutada ära iga õige hetke. Muide, noore ettevõtja fraktsiooni eelnõu tegeleb maksuseadusega – ilmselt on tegu juhusega ja suure südamega Eestimaa inimeste heaolule. 

 

III

Barbara Victoria Kuusk

Suurepärane ratsionaalne mõtlemine, lai silmaring ja teravad repliigid on Barbarast teinud unustamatu EKRE fraktsiooni kindlakäelise kahurväe, kes vastase argumendid ja küsimused põrmustab lausa hetkega. Ta on erakonna minevik, olevik ja ilmselgelt kindel tulevik.

 

IV 

Martin Ottas

Martin Ottas on ühiskondlikult väga südi noor. Ta on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudeng, Reformierakonna liige ja Reforminoorte Eestseisuse esimees. Ottase näol on tegemist noorima omavalitsusvolikogu liikmega Eestis ning hetkel on ta Noorte Riigikogus Reformierakonna fraktsioon esimees.

 

Emma Kruusmäe 

Võib olla pilt järgmisest: 1 isik, seisab ja vabas õhus

Reformierakonna fraktsiooni juht Emma Kruusmäe on aktiivne noor Tartust. Ta on Tartu Linna Noortevolikogu esimees, Reforminoorte Tartu klubijuht ja Infosõlme toimetaja. Lisaks kõigele sellele on teda veel kirjeldatud kui sooja inimest, kellega on tore koostööd teha. 

 

VI 

Kirke Niinemets

Võib olla pilt järgmisest: 1 isik, seisab, puu, vabas õhus ja tekst sisuga: JEANS

Kirke näitas enda ettevõtlikku meelt ja entusiasmi kanepi eksistentsiaalsete probleemide pärast kogu Noorte Riigikogu Sotsiaaldemokraatide avakõnes, olles veendunud siiras tahtes leida Eesti noorte probleemidele üks ja ainus lahendus. Tema stoiline rahu on lausa eeskujuks, sest just selle taga peituvad suured ambitsioonid. Kirke on Sotsiaaldemokraatide esimene kõneleja. 

 

VII 

Katrin Lindmäe 

Võib olla pilt järgmisest: 1 isik, prillid ja siseruumides

NRK Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees, kes võib tunduda halli kardinalina, ent see on vaid üksluine esmamulje – tegelikult peitub seal osav argumenteerija, kes ausalt öeldes toob välja erakonna lausa suurtest kriisidest mängleva kergusega. Lindmäe on rääkinud kaasa mitmetel ühiskondlikult olulistel teemadel ning on õpilasesinduse president.

 

VIII 

Ervin Talts

Kirjeldus puudub.

Ervin oli Keskerakonna suurim lipulaev läbirääkimistel, tõeline tagatoa musternäide, kes võiks olla lausa politoloogide õpikutes kirjeldatud oma liigiliste tunnusmärkidega. Lisaks hoiab ta erakonna lippu kõrgel faktiga, et menetluses olev eelnõu rakenduks ka talle.

 

IX

Riin Suuster

Võib olla pilt järgmisest: 2 inimest, inimesed seisavad ja tekst

Tugev liider, kes suutis erakonna laialdasest teemade ampluaast sujuvalt suunata nad õigele suunale (usule). Ilmselt suudaks ta oma vankumatu veendumusega õigest ja valest tuua Eesti taas kaardile isamaalise eeskujuna.

 

Henry Härm

Henry Härm oma malbe olekuga on ikka ja alati uudistes – küll EKRE reklaamnäo, osava naistemehe või hoopis katkise klaasiga. Samas on ta visa saarlase hing teinud temast justkui terasmehe, kes trotsib iga tormilise laine ja rooste.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga