Mida oodata 2023. aasta Noorte Riigikogult?

Noorte Riigikogu (NRK) simulatsioon alustab peatselt enda teise eluaastaga. Hoolimata noorest east on see nii gümnasistide kui tudengite seas populaarne üritus, kus soovitakse osaleda – tänavu täitis Noorte Riigikogu registreerimisvormi üle 30-ne inimese enam kui mullu, mis märgib selgelt säärase ürituse vajadust ka järgnevatel aastatel. Sündmuse populaarsus valmistab korraldajatele meelerõõmu!

Korraldusmeeskond on andnud endast parima ja arvestanud eelmise aasta tagasisidega, et osalejaid saaksid sündmuselt maksimaalse ning võimalikult tõetruu kogemuse Riigikogus toimuvast. Mitmeid kuid kestnud korraldustöö käigus on tublid noored teinud tööd, mille tulemusena täituvad osalejate kõhud ja meenekotid hea ja paremaga ning fraktsioonide tööd juhivad koolitatud ja arukad noored. Nii nagu esimesel aastal, siis ka teisel aastal leiab külaliste nimistust nimesid, kes ei vaja suuremale osale pikemat tutvustamist: Jüri Ratas, Martin Helme, Tarmo Kruusimäe, Mart Võrklaev, Greete Palgi ning mitmed teised ühiskonnas tuntud ja lugupeetud inimesed.

Demokraatlikus riigis on olulisel kohal vaba ajakirjandus ja mõttevabadus. 2023. aastal  lisandub teiste meediaväljaannete kõrvale Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna väljaanne Uued Uudised, mistõttu on simulatsioon veelgi elulähedasem. 

Samuti ootab NRK Teataja toimetus kõiki osalejaid uudistama väljaande Facebooki lehte, mis on kiireim viis end uudistega kursis hoidmiseks.

NRK Teataja toimetus soovib osalejatele palju uusi ning huvitavaid tutvusi, misläbi sünniksid ühiskonda edasiviivad ideed, mis leviksid simulatsioonipiiridest kaugemalegi. Nii nagu juhtus eelmisel aastal Isamaa ja Keskerakonna fraktsioonide eelnõudega, mis jõudsid tänaste poliitikakujundajateni, kes hakkasid NRK noorte poolt väljapakutud muudatusi tõsiselt arutama.

Kohtumiseni Noorte Riigikogul 2023!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga