ERR | Sotsiaaldemokraatidel on valminud esialgne eelnõukava

Riigikogu Simulatsiooni Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Adrian Abner kommenteeris ERRi toimetusele valmivat eelnõu. 

Peamiste päevakorrapunktidena jäi kõlama eestikeelsele haridusele üleminek, võru ja seto keele säilitamine ja narkootiliste ainete, peamiselt kanepi, legaliseerimine.

Kanepi legaliseerimist põhjendas Abner ühiskonna liberaliseerumisega. Lisaks on fraktsiooni eesmärk reguleerida eelnõuga musta turgu ja kaitsta tarbijat. Muuhulgas tõi Abner välja fakti, et legaliseeritud kanepi pealt võib riik koguda makse, mis võiks olla eriti atraktiivne Riigikogu simulatsiooni Reformierakonna fraktsioonile.

Eesti keelt kui õppekeelt peetakse oluliseks, kuna just see aitab soodustada ka venekeelse rahva integratsiooni Eesti ühiskonda. “Mitte nüüd kiirustades, nagu Isamaa tahab,” kommenteeris Abner Riigikogu simulatsiooni Sotsiaaldemokraatide plaane, lisades, et üleminek peaks toimuma 20-30 aastaga.

Rahva võrdsete õiguste kaitsmiseks Riigikogu simulatsiooni Sotsiaaldemokraadid oma eelnõusse punkte ei lisa, küll aga lubatakse kaitsta kõigi inimeste õigusi erakonna tegevuse läbi tulevasel istungil Riigikogus.

“Teeme oma hääletamisega Riigikogus selgeks, millised on meie hoiakud kindla erakonna ideedele.” rääkis Adrian Abner.

Autor: Karmen Laud.

1 thought on “ERR | Sotsiaaldemokraatidel on valminud esialgne eelnõukava”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga