ERR | Poliitiliste ideoloogiate loeng: EKRE tekitab teiste erakondade toetajatele negatiivseid emotsioone

Eesti politoloog Martin Mölder pidas Noorte Riigikogu liikmetele poliitiliste ideoloogiate loengu, kus Mölder avaldas, et EKRE tekitab teiste erakondade toetajate seas kõige negatiivsemaid emotsioone.

17. märtsi varahommikul pidas Tartu Ülikooli teadur ja eesti politoloog Martin Mölder Noorte Riigikogu liikmetele poliitiliste ideoloogiate loengu. Akadeemilise tunni jooksul arutati ideoloogia mõiste, erakondade maailmavaate ja erakondade valijate eelistuste üle. 

Mölder rääkis noortele, et aastatel 2016-2022 on konservatiivsed valijad muutunud konservatiivsemaks ning liberaalsed valijad liberaalsemaks, mistõttu on suurenenud ka poliitilise spektri polariseerumine. Samuti mainis ta, et EKRE valijatele tekitab kõige negatiivsemaid emotsioone Reformierakond ja see toimib ka vastupidi — Reformierakonna valijates põhjustab negatiivseimaid tundeid EKRE. Ühtekokku tekitas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond teiste erakondade toetajate seas kõige negatiivsemaid emotsioone. 

Ühtlasi tõdes Mölder, et tulevastel Riigikogu valimistel võistlevad võidu nimel neli erakonda: Eesti 200, Keskerakond, EKRE ja Reformierakond. Seetõttu on muutunud poliitika tegemine emotsionaalsemaks ja tihtipeale jäävad maailmavaatelised küsimused tunnete takka. 

Autor: Daniel Kõiv

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga