ERR | Noorte Riigikogu avati noortele suunatud maailmavaadete loenguga

Tallinna Ülikooli Mare õppehoone võõrustab teist korda toimuvat Noorte Riigikogu. Päev algas Tallinna Ülikooli võrdleva poliitika tunnustatud õppejõu Tõnis Saartsi loenguga maailmavaadetest. 

Saartsi sõnul on maailmavaadete loengu eesmärk anda noortele vahendid, et nad saaksid oma eelnõud vastavalt erakonna ideoloogiale koostada, aga tegemist ei ole täpse spikriga. Loengus oli kavas rääkida üldiselt maailmavaate ja ideoloogia olemusest, avada täpsemalt erinevate ideoloogiavoolude sisu ja kaardistada Eesti poliitmaastikku. 

Maailmavaate olemuse ilmestamiseks oli Saarts ette valmistanud harjutused, mille lahendamine koheselt noorte tähelepanu haaras. Ideoloogia voolude tutvustamisel ei piirdunud Saarts vaid nende sisuga, lisaks rääkis ta lühidalt iga voolu ajaloost ja asutajatest ning seostas neid Eesti erakondadega. Erinevate ideoloogiate paremaks võrdluseks kommenteeris Saarts sisu avamisel alternatiivseid põhimõtteid ning seostas neid Eesti erakondadega. Loengu lõpus mindi ajapuuduse tõttu kiiresti üle Eesti erakondade ideoloogiatest. 

Loengu lõpus anti noortele võimalus Saartsilt kuuldu kohta küsida. Üle saali kõlas küsimus õppejõu isiklike vaadete ja tulevaste valimiste kohta, mille peale nentis Saarts, et ei vali üksikkandidaate, vaid parteisid. Rohkem kommentaare Saarts sellel teemal anda ei soovinud. Esinemise eest anti Saartsile tänutäheks meenekott Noorte Riigikogu sponsorite toodetega ja seejärel liikusid noored oma fraktsioonide ruumidesse, et teha algust eelnõude koostamistega.

Autor: Karmen Laud.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga