ELU 24 | Mihkel Lepik: “Tehke, mis tahate, kuni see on seaduse piires!”

Mihkel Lepik on endine Noorte Riigikogu simulatsioonil osaleja, kes registreeris ennast osalema ka selle aasta NRK simulatsioonile. Korraldajate suureks meelehärmiks loobus Lepik paar päeva enne simulatsiooni toimumist enda kohast. Küsisime Elu 24 toimetusega tema enda käest kommentaari.

Olite ennast NRK simulatsioonile registreerinud. Miks te tulemata jätsite?

Mul oli koolis palju erinevaid asju vaja teha samal ajal, ei olnud võimalik neid edasi lükata.

Paar minutit tagasi avastasime, et olete oma Facebooki taustapildi vahetanud SDE kampaaniapildi vastu.  Varasemalt olete olnud Sinise Äratuse Tartu juhatuse esimees. Olete nüüd sots? 

Ametlikult äriregistri järgi olen jah sots. 

Miks?

EKREs tuli palju lahkarvamusi. Otsustasin, et on targem lahkuda ja Sotsiaaldemokraatidega liituda, kui EKREs püsida. 

Kas saab siis ka öelda, et jätsite tulemata, sest vahetasite erakonda ja ideoloogilisi vaateid?

Ei, sellega ei ole see seotud. Pigem oli jah see, et eile oli koolis vaja erinevaid asju teha: mitu kontrolltööd, oli veel klassi pildistamine ja sinna ei saanud minemata jätta.

EKREst sotsidesse minna on üsna julge samm, poliitiliselt ideoloogialt on need kaks erakonda peaaegu et vastandid. Miks just Sotsiaaldemokraadid?

Sotsidega on meil ühised majanduslikud vaated – toimetulekutoetused ja muu sellega seonduv. Majanduspoliitikaga seoses on mul alati olnud sarnased vaated nii sotside kui ka EKREga. EKRE ja sotsid mõlemad on sellised, et tahavad igasuguseid toetusi tõsta. Seal väga suurt lahkarvamust mul ka EKREga polnud. Peamine erinevus oli meil sotsiaalsetel teemadel. 

Millistel sotsiaalsetel teemadel?

Üks on kindlasti homoabielu küsimus, selle koha peal on mõlemal erakonnal kardinaalselt erinevad seisukohad. Kasvõi ka see pagulaste teema.

Mis on siis teie enda isiklik arvamus nendel teemadel?

Pagulasteemades olen ma jõudnud sellisele järeldusele, et tuleb neid vastu võtta, aga senikaua kuni Eesti saab ise hakkama nendega. Pagulasi ei tohi Eestisse lubada liiga palju, aga nii palju, kui me ise suudame neid vastu võtta, oleks mõistlik ka seda teha. Samasooliste abielu küsimuses toetan praegust seisukohta, mis on ka kehtivas seaduses kirjas. Mitte ükski kooselu pole teisest juriidiliselt kõrgemal.

Kas te ise muidu jälgite ka meie tegemisi, hoiate silma peal?

Facebookis ja Instagramis, kui tulevad story’d, siis olen vaadanud küll jah.

Eelnõudega olete ka tutvunud?

Ei ole vist tutvunud praegu.

EKRE NRK simulatsiooni fraktsioonil on praegu Riigikogusse hääletamisele esitatud eelnõu, mille sisuks on porno keelustamine kõikides meediakanalites. Kas teie oskate kuidagi EKRE endise liikmena seisukohta võtta?

Tehke, mis tahate, kuni see on seaduse piires!

Autor: Maria Paavel.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga