EESTI EKSPRESS | Keskerakonna kindlus valitsuses pani noormehi pooli vahetama

Noorte riigikogu simulatsioon toimub teist korda ning võrreldes eelmise aastaga on liitunud hulgaliselt uusi nägusid, aga samas kohtab ka juba tuttavaid nägusid. Kolm noormeest otsustasid enda fraktsiooni vahetada Keskerakonna fraktsiooni vastu. Mis pani noormehed oma arvamust muutma?

Siim Viilukas kuulus eelmine aasta Reformierakonna fraktsiooni ning seal häiris teda fraktsiooni rangus ning haaras kinni võimalusest Keskerakonnas legaliseerida kanep, mis rikastaks tema sõnul Eest elurikkust. 

Riigikogu simulatsiooni Keskerakonna fraktsiooni liige Artur Nicholas kuulus möödunul aastal Isamaa fraktsiooni, kuid tänavu esindab ta Keskerakonna huve. Ise põhjendab ta seda sellega, et ajad on muutunud ning tuleb teha julgeid otsuseid. Üleminek fraktsioonide vahel toimub noormehe sõnul ilma draamata “Isamaas on head inimesed, kellega võiksin kasvõi iga päev lõunal käia,” sõnas ta. 

Samuti Isamaa fraktsioonist lahkunud Robin Liiberi sõnul on “keskerakond rohkem avatumate meeltega,” kui seda oli Isamaa fraktsioon. Liiber mainis veel, et Keskerakond on riigikogus palju kindlamal positsioonil, kui seda on Isamaa. Ei jäänud noormehel ka mainimata Keskerakonna fraktsiooni toredad inimesed ja perekondlik õhkkond. 

Siit tekib küsimus, kas Keskerakond on leidnud hea viisi, kuidas noori enda juurde tuua? 

Hea lugeja, saada NRK Teatajale sel teemal enda arvamusartikkel.

 

Autor: Helena Lindeberg.

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga