DELFI | Selgusid Riigikogu aseesimehed

Riigikogu esimehe valiku tulemusena selgusid 26. jaanuaril Riigikogu aseesimehed, kes juhatavad eelnõude vastuvõtmist 27. jaanuaril toimuval Noorte Riigikogu istungil., mille käigus hääletatakse Noorte Riigikogu fraktsioonide poolt loodud seaduseelnõude üle.

Üheks aseesimeheks on Emma Kruusmäe. Kruusmäe sõnas, et talle tuli teade aseesimeheks saamisest positiivse üllatusena. “Ootan elevusega homset päeva ja võimalust saada osa NRK täiskogu istungist aseesimehe rollis. Usun, et saan tööülesannetega hästi hakkama ning ei muretse liialt, vaid kavatsen nautida homset istungit,” sõnas Kruusmäe.

Teine aseesimees on Martin Ottas, kes sõnas, et osaliselt tuli tema positsioon talle üllatusena. “Olen olen juba kogenud Noorte Riigikogu ja Mudel-Euroopa Parlamendi liige, aga Reformierakonna fraktsiooni äärmise innukuse ja viimistlemise tõttu venis eelnõu esitamine pool tundi hilisemaks,” rääkis Ottas. Ta kirjeldas, et tunne enne Riigikogus toimuvat on super. “Olen alati tahtnud juhtida riigikogu istungit, olen ka parlamentaarse protseduurika pedant, seega korrarikkujad võivad homme rahus korda mitte rikkuda,” lausus aseesimees ja lisas, et ta kavatseb 27. jaanuaril olla istungi juhtimises erapooletu. “Aga muidu elada kaasa Reformierakonna Eesti haridust päästvale eelnõule ja teistele väärt mõtetele, mis arutlusele tulevad,” lisas Ottas enda mõtteid.

“Aga muidu elada kaasa Reformierakonna Eesti haridust päästvale eelnõule ja teistele väärt mõtetele, mis arutlusele tulevad.”

Martin Ottas, reformierakondlane

Kolmas aseesimees on Harri Mirme. NRK simulatsiooni esimees on Kennet Puiestee.

1 thought on “DELFI | Selgusid Riigikogu aseesimehed”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga