ÄRIPÄEV | Reformierakonna fraktsioon: raha on kõige alus

Fraktsioonide eelnõud on avalikustatud ning Reformierakond plaanib teha kõrgkoolid tasuliseks. Rahalised probleemid annavad tunda. “Minu koolimaja müüdi just maha,” tõdeb Martin Ottas Eesti Ekspressile antud intervjuus.

Reformierakonna plaan näeb ette, et esimest korda kõrgharidust omandavad isikud maksavad 30% õppemaksust. Reformierakond on aga valmis toetama majanduslikult väga raskes olukorras olevaid ning samuti väga heade tulemustega õppureid. 

Eelnõu põhjuseks toob Ottas välja nende soovi vähendada erinevate erialade vahelist “hüppamist” noorte õppurite seas. See toob Ottase sõnul kaasa läbimõeldumad otsused erialade osas ning üleüldiselt parema rahastuse kõrgkoolidele. 

On tõepoolest teada, et ülikoolid on hetkel alarahastatud ning nende eelarved ei kata energiakriisiga kaasnevaid kulutusi. Samas võib tasuline kõrgkool tuua kaasa nõiaringi, mis pärsib kooli kõrvalt töötamise tõttu õpilaste edukat lõpetamist ning hiljem tasuva töökoha leidmist. Positiivse lükkena võib see eelnõu inspireerida Eesti noori peale gümnaasiumi lõpetamist oma firmat alustama. Eks Eesti ole ka tuntud kui idufirmade kasvulava. 

Autor: Brita Jõgiaas.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga